CANNELO, cannist ranking

Internationaux de France 2016

 

Tireurs : Aurélie SCHNEIDER, Margaux FOURNIER, Jennifer ZRIBI, Laëtitia MALLARD, Méryl FOURGOUX, Laura DANDELOT, Louise VALENTIN, Aurélie THOMAS

QUALIFICATIONS

  • POULE 1
    • Aurélie SCHNEIDER [10-14] Laëtitia MALLARD
    • Méryl FOURGOUX [4-21] Margaux FOURNIER
    • Laura DANDELOT [6-5] Aurélie THOMAS
    • Louise VALENTIN [0-29] Jennifer ZRIBI
    • Laëtitia MALLARD [15-2] Méryl FOURGOUX
    • Margaux FOURNIER [38-11] Laura DANDELOT
    • Aurélie THOMAS [6-3] Louise VALENTIN
    • Jennifer ZRIBI [12-26] Aurélie SCHNEIDER
    • Aurélie SCHNEIDER [29-5] Méryl FOURGOUX
    • Laëtitia MALLARD [20-24] Margaux FOURNIER
    • Laura DANDELOT [9-2] Louise VALENTIN
    • Aurélie THOMAS [0-19] Jennifer ZRIBI
    • Méryl FOURGOUX [5-1] Laura DANDELOT
    • Margaux FOURNIER [29-3] Aurélie THOMAS
    • Louise VALENTIN [0-36] Aurélie SCHNEIDER
    • Jennifer ZRIBI [3-13] Laëtitia MALLARD

TABLEAU

  • FINALE
    • Margaux FOURNIER [22-35] Aurélie SCHNEIDER
  • PETITE FINALE
    • Jennifer ZRIBI [13-7] Laëtitia MALLARD
  • 1/2 FINALE
    • Margaux FOURNIER [24-5] Jennifer ZRIBI
    • Laëtitia MALLARD [9-16] Aurélie SCHNEIDER

Tireurs : Benjamin LATT, Xavier LEJEUNE, Quirin BENA, Quentin BRASEY, Maxime MARTY, Marc PEARCE, Adrien LE MAO, Loïc MINOT, Lucas BAYLE, Guillaume GATHIER, Kévin COLIN, William DESQUIENS, Guillaume BERARD, Clément PELPEL, Julien MODELIN, Péter NYILASY, Gaspard DESCHAMPS, Michal VRASTIL, Francis LASSALLE, Simon FAGES, Ismaël AYAD, Narcisse BEGARIN-RODIERE, Oleg VASYLYEV, Martial GHYS, Adrien GUERARD, Gilles MATHIAUT, Pascal MATTON, Ronan CHESNAY, René WITTMANN, Benjamin FONTANA, Léopold HARLINGUE, Kévin LOVATO, Max VALENTIN, Jindrinch ZEMAN

QUALIFICATIONS

  • POULE 1
    • Julien MODELIN [3-47] Benjamin LATT
    • Benjamin FONTANA [2-16] Quentin BRASEY
    • Gilles MATHIAUT [0-54] Marc PEARCE
    • Ronan CHESNAY [5-6] Oleg VASYLYEV
    • René WITTMANN [2-2] Adrien GUERARD
    • Adrien LE MAO [9-12] William DESQUIENS
    • Narcisse BEGARIN-RODIERE [13-1] Simon FAGES
    • Pascal MATTON [3-21] Guillaume GATHIER
    • Michal VRASTIL [7-8] Gaspard DESCHAMPS
    • Ismaël AYAD [6-6] Léopold HARLINGUE
    • Clément PELPEL [14-19] Quirin BENA
    • Xavier LEJEUNE [16-9] Martial GHYS
    • Quentin BRASEY [12-7] Ronan CHESNAY
    • Péter NYILASY [8-5] Guillaume BERARD
    • Oleg VASYLYEV [10-9] Adrien LE MAO
    • Maxime MARTY [11-2] Kévin LOVATO
    • William DESQUIENS [8-1] Pascal MATTON
    • Francis LASSALLE [0-18] Kévin COLIN
    • Guillaume GATHIER [9-5] Ismaël AYAD
    • Jindrinch ZEMAN [0-666] Lucas BAYLE
    • Léopold HARLINGUE [2-33] Xavier LEJEUNE
    • Loïc MINOT [16-0] Max VALENTIN
    • Martial GHYS [4-8] Péter NYILASY
    • Benjamin LATT [71-0] Gilles MATHIAUT
    • Guillaume BERARD [21-6] Maxime MARTY
    • Marc PEARCE [12-0] René WITTMANN
    • Kévin LOVATO [14-15] Francis LASSALLE
    • Adrien GUERARD [1-12] Narcisse BEGARIN-RODIERE
    • Kévin COLIN [666-0] Jindrinch ZEMAN
    • Simon FAGES [4-11] Michal VRASTIL
    • Lucas BAYLE [25-10] Loïc MINOT
    • Gaspard DESCHAMPS [0-11] Clément PELPEL
    • Max VALENTIN [0-19] Julien MODELIN
    • Quirin BENA [11-3] Benjamin FONTANA
    • Loïc MINOT [3-11] Julien MODELIN
    • Ismaël AYAD [0-4] Xavier LEJEUNE
    • Max VALENTIN [0-71] Benjamin LATT
    • Quentin BRASEY [28-2] Oleg VASYLYEV
    • Gilles MATHIAUT [3-12] René WITTMANN
    • Adrien LE MAO [3-3] Pascal MATTON
    • Marc PEARCE [33-9] Adrien GUERARD
    • William DESQUIENS [6-15] Guillaume GATHIER
    • Narcisse BEGARIN-RODIERE [7-8] Michal VRASTIL
    • Benjamin FONTANA [6-11] Ronan CHESNAY
    • Simon FAGES [5-8] Gaspard DESCHAMPS
    • Léopold HARLINGUE [0-15] Martial GHYS
    • Quirin BENA [19-15] Quentin BRASEY
    • Péter NYILASY [4-12] Maxime MARTY
    • Benjamin FONTANA [9-7] Clément PELPEL
    • Guillaume BERARD [7-5] Kévin LOVATO
    • Ronan CHESNAY [5-6] Adrien LE MAO
    • Francis LASSALLE [666-0] Jindrinch ZEMAN
    • Oleg VASYLYEV [9-19] William DESQUIENS
    • Kévin COLIN [5-0] Lucas BAYLE
    • Pascal MATTON [0-7] Ismaël AYAD
    • Lucas BAYLE [39-0] Max VALENTIN
    • Guillaume GATHIER [35-17] Léopold HARLINGUE
    • Julien MODELIN [18-0] Gilles MATHIAUT
    • Xavier LEJEUNE [12-6] Péter NYILASY
    • Benjamin LATT [63-5] Marc PEARCE
    • Martial GHYS [1-14] Guillaume BERARD
    • René WITTMANN [5-10] Narcisse BEGARIN-RODIERE
    • Maxime MARTY [9-0] Francis LASSALLE
    • Adrien GUERARD [0-3] Simon FAGES
    • Kévin LOVATO [4-23] Kévin COLIN
    • Michal VRASTIL [9-14] Clément PELPEL
    • Jindrinch ZEMAN [0-666] Loïc MINOT
    • Gaspard DESCHAMPS [0-28] Quirin BENA

TABLEAU

  • FINALE
    • Benjamin LATT [51-7] Xavier LEJEUNE
  • PETITE FINALE
    • Quirin BENA [10-5] Quentin BRASEY
  • 1/2 FINALE
    • Benjamin LATT [52-3] Quirin BENA
    • Xavier LEJEUNE [21-2] Quentin BRASEY
  • 1/4 FINALE
    • Benjamin LATT [32-1] Marc PEARCE
    • Kévin COLIN [3-4] Quirin BENA
    • Xavier LEJEUNE [16-15] Lucas BAYLE
    • Quentin BRASEY [8-3] Guillaume GATHIER